2012. augusztus 8., szerda

FT Island


FT Island





Az F.T. Island, Five Treasure Island, vagy FTI egy öttagú dél-koreai fiúbanda. A tagok Choi Jong Hoon (vezető, gitáros és zongorás), Lee Hong Ki (főénekes), Lee Jae Jin (basszusgitáros és énekes), Song Seung Hyun (gitáros és énekes) és Choi Min Hwan (dobos).A "Five" ötöt jelent, így azt szimbolizálja, hogy a zenekar 5 tagból áll. A "T" vagyis "Treasure" kincset jelent, mert úgy gondolják, képesek olyan zenét csinálni, ami olyan, akár egy kincs. Így lett "Five Treasure" a nevük, amely később átalakult "Five Treasure Island"-dá, amely amúgy azt jelenti, hogy "Öt kincses sziget".

Choi Jong Hoon



Jong Hun Dél -Koreában, pontosabban Szöulban született a szoláris naptár szerint 1990. március 7-én. A Shindongshin Middle Information Industry High School-ba járt. Középiskolás évei alatt, befogadta az F&C zenei tehetségek ügynöksége, ahol később megalakult az  FT Island. Ő, mint vezető és gitáros került be a csapatba.
2009 március 2-ától Jong Hun résztvett az egykori bandataggal,  Oh Won Bin-nel együtt az University of Suwon-ban Hwaseong-ban (Gyeonggi tartomány, Dél-Korea).


 Lee Hong Ki


Lee Hong Ki/Lee Hong Gi (született 1990. március 2.) egy koreai idol, énekes, színész és MC. Ő a főénekese a népszerű FT Island dél-koreai rock bandának. Jól ismert a nagy teljesítményű és sokoldalú hangja. Ő a legidősebb testvér a családjában: van egy húga, aki jelenleg is a szüleivel él. A Kyung Hee Egyetem-re járt 2009. március 9-étől, dráma és színház szakon.


 Lee Jae Jin




 Név: Lee Jae Jin
Pozíció: basszusgitáros, énekes és színész
Szünetésnap: 1991. december 17.
Magasság: 177 cm
Súly: 58 kg
Vértípis: A
Horoszkóp: Nyilas
Család: idősebb nővér, Lee Chae Won
Ügynökség: F&C Music


 Song Seung Hyun 


Név: Song Seung Hyun
Születésnap: 1992. augusztus 21.
Pozíció: énekes, rapper, gitáros
Magasság 180 cm
Súly: 60 kg
Vértípus: 0
Horoszkóp: oroszlán
Család: egy kisebb fiútestvér

Choi Min Hwan







 Choi Minh Wan (született 1992. november 11-én) a dobos és a legfiatalabb tagja a dél-koreai fiúbandának, az FT Island-nek. Ő és a zenekar 2007. májusában debütált az F&C Music cég irányítása alatt.


Saját ficc! :D(kicsit javítottam rajta)


Egy új élet kezdete

By; Kira-sama (de Gün-gün is segített elég sokat)

1. fejezet(Jiwon pov)

2 évvel ezelőtt

A reptéren állunk és búcsúzkodunk eddigi életünktől, mert anyát áthelyezte a cége Észak-Koreába. Mivel a szüleim elváltak és apa nem nagyon foglalkozik velünk ezért én is megyek vele, noha elmúltam tizennyolc.
- Nem hagyhatsz itt minket, amikor végre összeállt a banda!- mondja dühösen egyik legjobb barátnőm.
- Bocsánat! Ne haragudjatok!- mondom szinte sírva. – De azért eljöttök meg látogatni?- kérdem még mindig küzdve a feltörő könnyeimmel.
- Alap!- vigyorognak rám és megöleljük egymást. – Aztán mindennap tessék vagy írni, vagy hívni-. mondja Hyuna a másik legjobb barátnőm.
- Igen is! –nevetve megölelem őket még egyszer.
- Vigyáz magadra! – enged el mosolyogva.
- Ti is! – mosolygok és felszállunk a gépre. Megkeressük, a helyünk majd kényelmes elhelyezkedés után anya felém fordul.
- Készen állsz egy új életre?
- Remélem.

Otthon punnyadtam és néztem a tv-t, amikor anya haza ért.
-        Megjöttem! – kiált fel.
-        Én meg itt voltam! – kiáltok vigyorogva és futok le a lépcsőn, hogy megöleljem.
-        Jajj kicsim fontos hírem van számodra. – mondja mosolyogva és megölel.
-        Igen? – engedem el és nézek kíváncsian.
-        Össze szeretnék házasodni egy férfivel és szeretném, ha megismernéd őt és a leendő bátyádat.
-        Várj… mi? – nézek értetlenül. – Lesz egy új apum meg egy……… BÁTYÁM ?????
-        Igen és valami énekes egy bandában. – áradozik anyám.
-        Chh! Még hogy híres? Kíváncsi leszek. És még is mikor lesz ez a híres neves vacsora?
-        Ma! – vigyorog boldogan. – És örülnék neki, ha jól viselkednél! – mondja komolyan.
-        Azért köszi hogy szóltál!- morgok. – Letusolok és utána mehetünk.
-        Oké én is így terveztem!
Mérgesen felvonulok a szobámba és rekordidő alatt lezuhanyoztam és utána fél óráig válogatom, hogy mit vegyek fel, míg egy fekete-pink mini pántnélküli ruhánál döntöttem és felvettem hozzá a kedvenc sapim, ami pandás és kedvenc acélbetétes bakancsommal.
-        Kész vagyok! És nem, nem öltözöm át, ha az új apuci az apucim akar, lenni látnia kell az igazi énem.
-        Jogos! –sóhajt. –Mehetünk? –kérdi.
-        Mehetünk!- mondom és felveszem övtáskám és beülünk a kocsiba. Húsz perc kocsikázás után érünk oda egy szép nagy házhoz. Szó nélkül szállunk ki a kocsiból és megyünk az ajtóhoz, anya csenget. Amikor kinyílik az ajtó kellemesen csalódtam, rosszabbra számítottam. Egy negyvenes éveiben járó, szimpatikus emberrel találom szembe magam. Mindketten meg hajlunk.
-        Jó estét! A nevem Jiwon!- mutatkozom be.
-        Neked is! Az enyém pedig Seung Wo!
-        Gyertek be! A fiam még nem érkezett meg még dolgozik! – mosolyog rám.
-        Ó értem! – mosolyodom el én is.
-        És hány éves? – kérdezem, amikor leülünk az asztalhoz.
-        Egy évvel idősebb, mint te! Édes anyád nem mesélt róla?  - néz rám kérdőn.
-        Nem! Ma mondott el mindent! – vigyorodom el.
-        Remélem, jól kijöttök majd!
-        Hát azt én is remélem! Megvárjuk őt is a vacsorával? Mert én még nem igazán vagyok éhes!
-        Persze ha szeretnéd!
-        Megjöttem!- jön be valaki, akit nem látok, mert háttal ülök az ajtónak. Felállok, meghajolok, és csak utána nézek rá.
-        Te… te… te! – dadogok.
-        Lee Seung Hyun! És te? – néz kedvesen.
-        Ji- Jiwon! – mutatkozok be nagy nehezen.
-        Csak nem Bigbang rajongó vagy? – sóhajt szomorúan.
-        De, de bocsánat! – és leülök. – Most már ehetünk! – mosolygok.
-        Eddig nem ettetek? – néz értetlenül és leül a mellettem lévő üres helyre.
-        Nem. - szólal meg ,,apuci”. – Azt mondta, hogy várjunk meg pedig akkor még nem is tudta, hogy ki vagy.
-        Köszi! – mosolyog és egy kis puszit ad arcomra, amin elpirulok. Ezek után hamar megvacsorázunk, de a szülők még beszélgetnek. Én nem érzem túl jól magam főleg, hogy imádatom egyik tárgya épp itt ül mellettem.
-        Anya haza megyek, fáradt vagyok!
-        Jól van, kicsim csak vigyáz magadra! – ölel meg.
-        Viszlát! Örülök, hogy meg ismerhettelek titeket!
-        Várj Seung Hyun majd haza kísér! Igaz fiam?
-        Jah, persze mintha az lenne minden vágyam, hogy pesztráljam! – morog orra alatt, de én mindent hallok.
-        Hé ha ennyire nyűg nem kell! Tudok vigyázni magamra! Viszlát Seung Wo!- és amint kilépek a lakásból bedugom a fülhallgatót fülembe és gyorsan sétálok. Elkap, valaki megfordulok és kiszedem a fülhallgatót fülemből.
-        Ha meg kérhetnélek, engedj, el kezdek fázni és haza akarok menni!- morgok.
-        Bocsánat az előbbiért! Nem volt szép tőlem, csak fáradt vagyok és az se volt éppen ínyemre, hogy apa újból meg akar házasodni… De már beletörődtem! És amúgy is vigyáznom kell a kishúgomra! – mosolyog és vállamra teríti bőrdzsekijét.
-        Pofa be! Csak egy évvel vagy idősebb! – nyújtok nyelvet. - És köszönöm Oppa! – mosolyog rá és tovább indulok. Utánam fut és átkarol.
-        Igen és mikor van a szülinapod?
-        December 13.-a. Egy nappal a tied után. – mosolygok.
-        Még mindig zavar, hogy a rajongótok vagyok? – kezdem el nézni a járdát.
-        Már nem! De tudod jó lett volna, ha nem ismersz.
-        Az lehelten lett volna! Itt mindenki ismer titeket! – mosolygok rá.
-        Ez kedves! És melyikünk a kedvenced a bandából?
-        Öhm… te meg T.o.p meg G-dragon meg Taeyang meg Daesung, mindegyikőtöket szeretem. – nevetek.
-        Helyes válasz!- nevet velem.
-        Kedvenc szám?
-        13! – nevetek még jobban.
-        Nem erre gondoltam!
-        Tudom! Sok van, amit szeretek! Bad Boy, Blue, Fantastic Baby és még sorolhatnám.
-        Hugi jó fej vagy!
-        Köszi, te is Oppa! Jut, eszembe lehet egy óriási kérésem?
-        Igen?
-        Hoznál nekem egy posztert, amit mind alá irtatok?
-        Persze hogy hozok! De miért nem jössz be hozzánk?
-        Mert nem akarok zavarni!
-        De nem zavarnál! Szeretnének!
-        Nem biztos, hogy szeretnének és mindegy jó ez így!- mondom és meg állok.
-        Oké- sóhajt lemondóan. - De miért álltál meg?
-        Mert meg érkeztünk! - mosolygok. - Köszönöm, hogy haza kísértél. - mondom és elindulok a bejárat felé.
-        És meg se öleled a bátyád?
-        De! – visszafordulok és szorosan megöleljük egymást. – Jó éjt Oppa! – engedem el.
-        Neked is Ji Won! – mosolyog és elindul vissza.
Belépek a házba és azonnal felhívom legjobb barátnőim, Hyunát és Eun Heet.
~    El se hiszitek mi történt!
~    Remélem, valaki minimum haldoklik, hogy ilyenkor zaklatsz. – szól bele álmosan Hyuna.
~   Nem senki! – mosolygok bele a telefonba. – Lesz egy új apám és egy bátyám! – hadarom.
~     Wow… és?
~     És az én drága bátyám a Bigbang egyik énekese.
~     Soha nem halottam róluk!
~    Mindegy! Dél-Korea egyik leghíresebb bandája és ők voltak a kedvenc bandám két évvel ez előtt is.
~     Na, akkor szupcsi neked!
~     Igen, igen! Megkértem, hogy hozzon nekem egy autogramos posztert! És azt mondta, hogy menjek el hozzájuk, de nemet mondtam.
~     Mer?
~     Mert nem akarok zavarni! De mindegy! Lefekszem aludni. Jó éjt Hyuna és mond meg Eun Hee-nek is!
~    Hát tudod nálunk reggel hat óra van másfél órája feküdtünk le aludni, de jó éjt!
~    Szia! – leteszem és lefekszem aludni.
       1. fejezet vége

2012. július 6., péntek




Big Bang  (koreaiul: 빅뱅 ) egy 2006-ban alakult népszerű dél-koreai popegyüttes, tagjai G-DragonTaeyang, T.O.P, Daesung és Seungri. Az együttes kiadója, a YG Entertainment. A Big Bang rajongóinak elnevezése VIP, a zenekar azonos című kislemeze után, a hivatalosan regisztrált VIP-k száma körülbelül 300 000. A bandán kívül  szólóban is tevékenykednek. 


G-Dragon





Születési Név: Kwon Ji Yong



Csapatnév: G-Dragon


Becenév: Kwon Leadah



Pozíció: vezető, énekes rapper és zeneszerző


Születési Dátum: 1988.augusztus.18


Magasság:177cm



Súly:58kg


Vértípus:A

Iskolái: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School



Hobbi: rajzolás és zenehallgatás

Amit szeret: divat, művészkedés, főzés, kutyák, autók, könyvek (versek, mangák és újságok), rajzfilm nézés és önmagát

Család: szülei és nővére 


Ő a Big Bang vezetője. Korábban még 12 évesen YG Entertainmentben volt gyakornok majd Taeyanggel volt a GDYB-ben. A együttes oszlopos tagja. G-Dragon szintén érdeklődik a divat iránt

Szóló karrier:

Heartbreaker
GD and T.O.P (T.O.P-al )
Shine a Light ( koncert album)


T.O.P




Születés Név: Choi Seung Hyun

Csapatnév: T.O.P(tempo)

Becenév: Tabi ( a Bangs képregény sorozata alapján kapott)

Pozíció: rapper, beat boxer és zeneszerző

Születési Dátum: 1987.nov.4

Magasság:180cm

Súly:65kg

Vértípus: B

Iskolái: Seoul Art College( zene tagozat),Dangook University in Theater & Film

Amit szeret: szinházi előadások, musicalek és divattervek 

Család: Szülök, nővér
A csapatban Nagy Testvérként becézik. A Big Bang előtt rapperként klubokban vállalt fellépéseket, majd 2003-ban megnyerte KBS Rap Csatáját. Viszont nem csak rapperként kiváló, hanem színészkedésben is. Koreai drámában is szerepet vállalt,, I'm Sam"-ben. Rajongókat teljesen lenyügőztek T.O.P színésztudása. Eközben benne volt Red Rock klippjében ,,Hello" című számban és még Gummy klippjében ,,I'm sorry"-ban Sandra Parkkal.

Szóló karrier: 

GD and T.O.P (G-Dragonnal)
Friend (친구, Cshingu) (feat. Taeyang)

Act Like Nothing's Wrong (아무렇지 않은 척, Amurohcsi anhun cshok)
Hallelujah (feat. Taeyang és G-Dragon)
Turn It Up
Because feat. Seungri
Of All Days
Oh Mom

Taeyang




Születési Név: Dong YoungBae

Csapatnév: Tae Yang, SoL

Becenév: Bebe (
a Bangs képregény sorozata alapján kapott )

Pozició: Énekes,Táncos

Születési Dátum: 1988.május.18

Magasság: 174cm

Súly: 56kg

Vértípus: AB

zenei példaképei: Usher, Justin Timberlake, Omarion

Iskolái:
 Daejin University in Theater & Film (starting in 2008)


Debütálása: YG Family's Second Album in 2002

Hobbi: kosárlabda, zene, tévénézés
Amit szeret: templomok, nyár, ruhák, játékok, Manhwa
Családja: szülei és bátyja

Tae Yang pálya futását még rapperként kezdte mára a csapat fő énekese. Leginkább szégyenlős és gyakran merül a gondolataiba és legérzékenyebb az együttesben. Azt szintén tudják róla, hogy amikor még fiatal volt a lányokkal nem volt nyitott és félt közeledni feléjük. A csapatban ő volt az első aki saját szóloalbumát elkészítette 2008 nyarán. 

Szóló karrier:

Unfold at a Higher Place (GDYB)
Everybody Get Down (SWI.T Ft. Taeyang)
Player ( Wheesung Ft. Taeyang)Run (Se7en Ft. Taeyang)
Give Me Permission (
Se7en  Ft. Taeyang)
Get Up (Lexy Ft. Taeyang)
Rush (
Lexy Ft. Taeyang)
Super Fly (
Lexy  Ft. Taeyang, G-Dragon, and T.O.P.)
Should Have Loved You Less ( Kim Johan Ft. Taeyang)
Real Talk (YMGA Ft. Taeyang)
Friend (T.O.P and Taeyang)
Korean Dream (G-Dragon Ft. Taeyang)
Hallelujah (T.O.P., G-Dragon, and Taeyang)
Fall in Love ( Thelma Aoyama Ft. Taeyang)
By Instinct Remix (Swings Ft. Taeyang and Yoon Jong Shin)
Tomorrow ( Tablo Ft. Taeyang)


Daesung







Születési Név: Kang Dae Sung

Csapatnév: D-Light

Becenév: Ssongi

Pozíció : Énekes

Születési Dátum: 1989.április.26

Magasság: 178cm

Súly: 63kg

Vértípus: O

Iskolája: KyeongIn High School
Debütálása: BIG BANG
Amit szeret: Rap, Beat Boxing,Kölling(téli sport)
Család: szülei és nővére
Személyisége: Mindig ,,fényes", ő a legjobb mindenben. Amikor társaság veszi körül, akkor középpontban szeretne lenni. Szereti a meglepetéseket és kaja minden mennyiségben. Nem szereti mások előtt mutatni szomorúságát, ezért mindig ,,mókamester"oldalát mutatja társai előtt.

Zenei példaképei: Usher, Omarion, Ne-Yo, Wheesung

Szóló karrier:

 Cotton Candy 
 A Big Hit!
 Look At Me, Gwisun

Seungri





Születési Név: Lee Seung Hyun

Csapatnév : Seung Ri, V.I
Becenév: Baby Seung Hyun ,Tori

Születési Dátum: 1990.December.12

Magasság: 176 cm
Súly: 60 kg
Vértípus: A

Debütálása: BIG BANG
Amit szeret: idegen nyelvek
Családja: szülei és fiatalabb testvére
Személyisége: Nagyon erős karizmája és ő a legfiatalabb az együttesben. Eléggé érett azért,mert a vértípusa A. Nagyon szégyenlős és titokzatos személyiség.

Zenei példaképei: Justin Timberlake, Omarion

Szóló karrier:

VVIP

2012. június 28., csütörtök

SasuNaru

Ez a SasuNaru fanficc hónapokkal ezelőtt született hála 2 sörnek, és Eszti barátnőmnek(alias Anyuci) aki átküldte Road-tól a Nem kell más című számot!:))))))

Sasuke nem mindennapi
Szerelmi vallomása! - by; Gün-gün
Naruto egy fárasztó nap után baktat haza a sötét utcákon keresztül. Azon jár egyfolytában az esze, hogy Sasuke miért kerüli őt napok óta. Egyszerűen nem érti, hisz mikor végre sikerült visszahozni őt Konohába szinte elválaszthatatlanok voltak (legalább is Naruto jóvoltából, mert az Uchihának akkor sem fűtt hozzá a foga.) De múlt csütörtök óta feltűnően kerüli a szöszi társaságát. A gondolatok cikáztak a fiatal ambu buksijában mikor megérkezett házához. Egy lemondó sóhajjal rakta félre a nyomasztó gondolatokat, hisz ő nem vallaná be, még saját magának se, de ez fájt neki. Lomhán elővette kulcsát, és miután kinyitotta a zárat, belépett a régi épületbe, majd be is csukta maga után az ajtót. Felkapcsolja a villanyt, és legnagyobb megdöbbenésére Sasuke a vele szemközti falnak dőlve, karba tett kézzel, és lehunyt szemekkel várt rá. Mikor az ébenfekete hajú fiú érzékelte érkezését, ráemelte szintén ébenfekete tekintetét.
- Sa… Sasuke? – döbbent le a szőkeség.
- Dobe, most ne szakíts félbe! Így is elég gáz lesz, amit most mondani fogok, nincs szükség a te hülyeségedre is! – figyelmezteti az Uchiha.
Az Uzumaki kitágult pupillákkal csak bólintani tudott, mikor a feketeség ellökte magát a faltól. Az arcától lerítt, hogy nagyon nem szeretné megtenni, amire készül, de végül rászánta magát és elkezdte.
- Te ugyan úgy akarsz, ahogy én téged!- a szöszi eltátotta a száját és mondani próbált valamit, de Sasuke metsző pillantása megakadályozta ebben. – És éjjel az ágyban, is ugyan azt érzed! Én látom a szemeden, ha nem is mondod: őrültek vagyunk és nem bolondok. Nem kell más, úgy csókolnám a szádat, letépném az összes ruhádat, ahogy azt nem csinálta még más! – és határozott léptekkel közeleg az Uzumakihoz, megragadja a derekát, közben a döbbent kék szemekbe nézve. – Nem kell más, amikor a szemembe nézel, majd attól a tűztől égsz el, amit bennem gyújtottál! És nem kell más! – szorít a fogásán - Ugye játszottál már a gondolattal, hogy egyszer, majd mellettem ér a hajnal? – teszi hozzá egy félmosoly kíséretében, látva az ifjú anbu céklavörös arcát, majd folytatja a szőkeség füléhez hajolva: - Édes hangod fülembe súgja: nem volt elég, csináljuk újra! – suttogja az ájulás szélén álló fiúnak. – Nem kell más! – mondja immár ismét hangosan. – Én, mint egy állat… - szorítja hirtelen oda a falhoz, és kéjesen végignyalja Naru nyakát, egészen az állcsúcsáig, mire egy kéjes nyögés volt a válasz. -… elevenen felfalnálak, miközben szétszakítanál! Nem kell más! – továbbra is puszilgatja, szívogatja és harapdálja „áldozata” nyakát. – Én nem sokat kérek: nyelvem hegyén a véred, te pedig a torkom harapd át, és nem kell más! ... Édes a hangod, a fülembe súgod… - itt ismét elhalkul, de az előbbi tevékenységeket még mindig folytatja. -… engem akarsz, a régit unod. – újból megragadja a szöszit, és lerántja a földre, ezúttal a pólója alatt is elkalandozik. – Nem kell más, úgy kívánom a szádat… - csókolja meg szenvedélyesen. -… csókolni a kezed, a lábad, érezni a bőröd illatát! – közben kényezteti tovább a kisebb férfit. – Nem kell más, a kocsiban, a kádban… - egyre hevesebb, ami szokatlan egy Uchihához, Naruto, csak nyögdécselni tud. -… jó a fűben, az előszobában, nekem mindegy hol jön rám! – letépi az Uzumaki pólóját és köldökétől kezdve kezdi el nyalogatni és csókolgatni, a szőkeség ismét csak nyögdécselni tud. –Nem kell más, nem értek a szóból, sose legyen elég a jóból, örökre elcsábítottál! – halad egyre felfelé a kidolgozott testen. – Nem kell más, úgy akarlak téged! – szinte már nyüszíti. – Nem érzed?  Megőrülök érted, adj hát nekem egy éjszakát! – megtámasztja magát Naruto felett, és könyörgőn néz bele tengerkék íriszeibe. – Nem kell más. – hal el a hangja.
Ekkor Naruto magára rántja és szorosan megöleli.
- Az összeset neked adom. – suttogja a fekete tincsekbe.
- Úgy kívánom a szádat, csókolni a kezed, a lábad, érezni a bőröd illatát. – dünnyögi a szőke mellkasának, majd vidáman „újból támadásba lendül”. – Apropó! – áll meg egy pillanatra. – Ha ezt bárkinek is elmondod… KINYÍRLAK!
- Tudom-tudom. – kuncog és folytatják ahol abbahagyták.
THE END

2012. június 26., kedd

Nyááááááááááááááááááár!

Végre itt a nyár! Sok buli és szabadidő! Végre lesz időnk folytatni a ficceket:) A különc tanárok2 folyamatban van:D, Az újonc picit szünetel:(.